Buvo kilusi mintis, kad nesudėtingas programas, kurios užima iki 20 simbolių, galima generuoti brutaliu perrinkimu. Tarkim turime užduotį išspausdinti kažkokią eilutę, "Hey!".
Tikriausiai tiktų toks atsakymas: print"Hey!". Tokį kodą, kadangi jis susideda iš palyginus nedaug simbolių, galima sugeneruoti perrinkimu. Tereik visus perrenkamus kodus testuoti, ar jie veikia, ir ar išspausdina mūsų laukiamą atsakymą. Ir tuos, kurie išspausdina jį, peržiūrėti, išsirinkti trumpiausią.
Visose perrenkamose eilutėse vistiek turėtų būti žodis "print", tai jį laikome kaip vieną privalomą vienetą.
Tada prie šio žodžio iš abiejų pusių (įvairiai) klijuojame įvairius simbolius, ir žiūrime, ar kodas funkcionalus.
Įvairių simbolių yra - 26 raidės (a-z), tarpas, skyrybos ženklai (apie 30?). Viso - apie 60. Tai kodų tokios struktūros - printXXXXX (kur X yra simbolis iš aibės), yra apie 1*60**5 ~ 7e8. Tai reiktų ištestuoti apie milijardą variantų.
Tikriausiai čia reikėtų naudoti MAKE'ą. Kurti failus kiekvinam kodui, ir juos paleidinėti, lyginti išvestį (jeigu yra) su laukiama išvestimi (teisingu atsakymu).
Windows terpėje, su Strawberry Perlu tokio sumanymo neįvykdžiau. Tik tiesiog pamėginau pažaisti su kodų perrinkimu. Pasirinkau užduotį "echo", kurios kodas labai paprastas - print<> , ir parašiau programą, kuri perrenka tiesiog printXX kodus, sukuria kiekvienam po failą ir jį paleidžia. Čia X yra tik skyrybos ženklai.
Gavau ilgą sarąšą klaidų į konsolę, ir laukimą, kad įvesčiau įvestį. Po kelių kartų susipratau, kad reik su ^Z uždaryt įvestį. Tada perrinkimas vyksta toliau ir klaidų pranešimų srautas tęsiasi.
Sužinojau, kad:
1) yra didelė aibė įvairių klaidų pranešimų.
2) kai kurios printXX kombinacijos veikia ir išspausdina į išvestį ką nors, ir kartais - kažkokių nesąmonių.
Pavyzdžiui:
print*X išspausdina *main::X
print[] išspausdino ARRAY(0x3f8a54)
print{} išspausdino HASH(0x3f8a54)
print%! išspausdino ERROR_RESOURCE_ONLINE0EMR_RESERVED_1060ERROR_SING...(52 tūkst. simbolių eilutė)
Vienetą išspausdino print?? , print// .
Programos nenulaužė ~80 iš 729 kombinacijų.
Kuria failus su skirtingais kodais:
Mintis kilo lyg tada, kada skaičiau Golfo istoriją, ir pirmieji trumpieji pavyzdžiai buvo Linux'inės "head" ir "tail" komandos - išspausdinti pirmas 10 arba paskutines 10 eilučių.
Daug golfistų siūlė tokius kodus "head"-ui:
-p 11..exit
-p 11..last
Bet pasirodo trumpesnis buvo toks:
-p 11..&
Grynai išbruteforsinamas.
"Tail"-ui siūlė tokį trumpiausią sprendimą konkurso metu:
print+(<>)[-10..-1]
Bet tik "deep post-mortem" - daug laiko praėjus po konkurso, surastas toks trumpesnis atsakymas:
print+(<>)[~9..-1]
Atrodo čia naudojamas masyvo iš STDIN eilučių pjūvis, nuo dešimtojo nuo galo iki pirmojo nuo galo elemento. O "bangelė devyni", tai bitų inversija, kur ...001001 (devyni) invertuojamas į ...110110 (minus dešimt), berods.
Brute force tokio ilgio kodui būtų jau sunkiau pritaikomas, bet galima atmesti kai kuriuos variantus, pvz. <> laikyti kartu, nenaudot raidžių perrinkime, skliaustelius naudoti iškart po du, ir į juos įterpinėt kitus elementus.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą