Pastaruoju metu:
* skaičiausi en.wikipedia straipsnelių, susijusių su programavimu.
* mėginau pasidomėti Haskell kalba, bet nieko nesupratau.
* dalyvaudavau Codeforces turnyrėliuose ir treniruotėse.
* perskaičiau pusę vienos knygos apie programavimą, vienos iš šių - žemiau pateiktų:
Wikipedijoj susipažįstu su savokom "operator overloading", "arity", "linearithmic (O(n log n)) (complexity)... , permetu akeles per straipsnius pavadinimais "sorting algorithm comparison", "computation complexity", "C++ Standard Library", "Standard Template Library", "ternary operation", "scope", "volatile memory", "random access"... daug straipsnių lieka nesuvirškinti ir per sunkūs, tai apie NFA, DFA ((non-)deterministic finite automata) ir kt.
Codeforces platformoje pastarąjį mėnesį sekėsi gan gerai. Nors išspresdavau nedaug ir pačių lengviausių uždavinių, tačiau gan greitai. Taip pat kartais pavykdavo nulaužti kambariokų programas.Už tai užimdavau neblogas vietas, palyginus, ir kilstelėjo reitingas, kurio adekvatumu galima lengvai paabejoti.
Knygos apie reguliarias išraiškas pirmoje pusėje, kurią įveikiau, radau keletą naujų dalykų, bet daug buvo žinoma ir veikė kaip kartojimas, priminimas. Knygoje daug remiamasi pavyzdžiais, kas man patinka. Ir pavyzdžiai gana praktiški. Pradėjau savo sprendimuose Perl kalba taikyti lookaroundą (lookbehindą ir lookaheadą), ko anksčiau nedariau.
Programose ėmiau naudoti kintamuosius: $/ (input line separator), dažniau teko reguliariosiose išraiškose naudoti modifikatorius "m", reguliariai panaudoju nesenai išmoktuosius Hash'us.
Kartais pagolfinu anarchy golfe.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą